• Online večerná škola: Rodinná digitálna dohoda

• Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch si Vás dovoľuje pozvať na online podujatie určené pre rodičov a deti vo veku od 11- 14 rokov, odborným zamestnancom, predovšetkým CDR, školy a CPPPaP.: „Online večerná škola: Rodinná digitálna dohoda“, ktoré sa bude konať dňa 29.09.2022   v čase od 17:00 – 18:30.

Technologický pokrok v dnešnej dobe predchádza ľudské schopnosti registrovať všetky zmeny, príležitosti ale i riziká sociálnych sietí, herných platforiem a aplikácií, ktoré deti s naším, či bez nášho vedomia používajú, je priveľa na to, aby ich dospelý človek zvládol na expertnej úrovni.

Keď učíme deti bezpečne sa pohybovať na ulici, neučíme ich zákon o cestnej premávke a o vyhláške o dopravnom značení. Učíme ich však tie pravidlá cestnej premávky, ktoré potrebujú pre bezpečný pohyb v exteriéri.

Podobne je potrebné pristupovať k tomu aj v online svete. Spoločné, partnerské nastavenie základných podmienok bezpečného používania internetu a technológií si vyžaduje základnú znalosť prostredia.

Link na sledovanie online večernej školy:

Link k pripojeniu TU

Pripojiť sa môže každý, koho téma zaujala.Tešíme sa na Vás!

• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov sa oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Pri tejto príležitosti si naše žiačky zo 7.A triedy pripravili krátku reláciu v školskom rozhlase, ktorú si aj sami odprezentovali. Dozvedeli sme sa, že na svete existuje 6000 až 7000 jazykov, ktorých súčasťou je 225 pôvodných európskych jazykov. Najväčším počtom jazykov sa hovorí v Ázii a v Afrike a najmenej polovica svetovej populácie je bilingválna, teda ľudia rozprávajú alebo aspoň rozumejú rozprávaniu v minimálne dvoch jazykoch.

Znalosť dvoch jazykov uľahčuje učenie sa ďalších jazykov, zlepšuje a zdokonaľuje proces nášho myslenia. Pani učiteľky cudzích jazykov si zároveň pre našich žiakov pripravili výstavu literatúry v angličtine a nemčine. Aj takýmto spôsobom nás podporujú a motivujú k učeniu sa cudzích jazykov.

• Výstava ovocia a zeleniny

• Tento víkend sa konala v Kulturnom dome v Ochodnici výstava ovocia a zeleniny. K nádhernej výstave prispeli svojimi výtvormi aj žiaci a učitelia našej školy.

• Džudo

• Dnes sa nám v telocvični predviedli chlapci z oddielu Judo Slávia Žilina. Ukázali  nám mnohé hmaty a chvaty. Žiakom sa to veľmi páčilo a našli sa aj takí, ktorí by sa chceli stať súčasťou tohto klubu a trénovať pod ich záštitou na našej škole.