• Deň jazykov

• Výrok známeho nemeckého filozofa hovorí: „Kto hovorí cudzím jazykom len trochu, má z neho väčšiu radosť než ten, kto ho ovláda dobre.“

Dňa 17. septembra 2023 si žiaci našej školy pripravili pre svojich spolužiakov dobrodružnú cestu po Francúzsku, Anglicku, Rusku a Nemecku.

Okrem zaujímavých informácií vo forme prezentácií, videí a nahrávok si pripravili aj zábavné hádanky a drobné občerstvenie typické pre prezentované krajiny.

Veríme, že sa im cesta krajinami páčila a odnesli si veľa nových informácií.

• Príspevok 350 eur na nákup digitálneho zariadenia

• O digitálny príspevok na nákup nového notebooku, tabletu alebo all-in-one počítača je medzi žiakmi základných a stredných škôl obrovský záujem. Spoločný projekt Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) a Digitálnej koalície sa tak posúva do svojej rozhodujúcej fázy.

Kto má nárok na príspevok?

• žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
            • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
            • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu cca 800€
            • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2023/2024) vrátane žiakov piateho ročníka osemročných študijných programov

Ako získať dotáciu 350 eur na notebook

1. Vyplňte registračný formulár študenta k projektu "Digitálny žiak" do 30.9.2023
            Vyplňte registračný formulár študenta k projektu "Digitálny žiak"Následne Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR overí vaše údaje a spravuje vašu žiadosť. Tento proces potrvá niekoľko dní, keďže overenie dát je postupné.

2. Následne vám prišla správa formou (SMS), že ste oprávnený užívateľ uplatniť si príspevok vo výške 350€
            na zariadenie (notebook alebo tablet).

3. Spolu so svojim zákonným zástupcom navštívte predajňu

• Vychádzka - 7.A

• Vo štvrtok 7.9. 2023 sme si účelové cvičenie užili priamo v prírode. Počasie bolo úžasné, tak sme si vychutnali turistiku na osadu Beľajky. Popritom sme si prakticky vyskúšali orientáciu v teréne, určovanie svetových strán a spoznávali sme aj našu krásnu okolitú prírodu. Samozrejme, zažili sme aj kopec zábavy a smiechu.

• Vychádzka

• Dňa 7.9. a 8.9.2023 boli žiaci 1.stupňa na turistických vychádzkach na Beľajky a na Farmu Ochodnica. Zažili dva krásne slnečné dni, počas ktorých pozorovali jesenné zmeny v prirode. Všímali si rôzne rastliny, videli domáce zvietatká, sledovali stopy lesných zvierat, počúvali zvuky vtákov, zahrali sa hry. Žiakom sa vychádzky a aktivity počas nich veľmi páčili.

• Organizačné zabezpečenie športových aktivít 7.- 8.9.2023

• Štvrtok:  7.9.2023

Zraz žiakov: 8,45 pred školou

( Dunajov vlak 8,24  , vyšný koniec autobus 8,41 hod. )

Program :  1. stupeňVychádzka na Farmu Ochodnica ( zobrať pitie a jedlo, prikrývku hlavy, vhodne sa obliecť a obuť,)

Predpokladaný koniec : 11,00 hod. pred školou ( autobus 11,21 hod. vyš.koniec)

Prevádzka ŠJ:  zatvorená ( z dôvodu celodennej odstávky elektr.energie)

Prevádzka ŠKD: 11,00 – 16,00 hod., ( družinári si priniesú jedlo aj na  popoludnie)

2. stupeňVychádzka do obce, trasu si určí každý triedny učiteľ  ( zobrať pitie, jedlo, prikrývku                           hlavy, vhodne sa obliecť a obuť )

Predpokladaný koniec : 12,00 hod. ( Dunajov vlak 12,36 hod., autobus vyšný koniec 12,40 hod.)

Piatok:  8.9.2023

Zraz žiakov: 8,45 pred školou

( Dunajov vlak 8,24  , vyšný koniec autobus 8,41 hod. )

Program :  1. stupeňVychádzka na Beľajky ( trasa primeraná veku žiakom 1.stupňa)                                                            ( zobrať pitie a jedlo, prikrývku hlav, vhodne sa obliecť a obuť )

Predpokladaný koniec : 11,00 hod. pred školou ( autobus 11,21 hod. vyš.koniec)

Prevádzka ŠJ:  zatvorená ( z dôvodu celodennej odstávky elektr.energie)

Prevádzka ŠKD: 11,00 – 16,00 hod. ( družinári si priniesú jedlo aj na  popoludnie)

2. stupeňŠportový deň - športové aktivity v areáli školy (zobrať pitie, jedlo, prikrývku hlavy,                               vhodne  sa obliecť a obuť )

• Herná plocha

• Milí žiaci,

od dnes sa môžete hrávať aj na novo vytvorenej hracej ploche pred budovou školy.