• Súťaž - najkrajšia kvetinová výzdoba

• Pri príležitosti Dňa Zeme vyhlasujeme súťaž o najkrajšiu kvetinovú výzdobu (kvetinovú misu) pred budovou školy, do ktorej sa každoročne zapájajú všetky triedy od 4.- 9.ročníka. Oceňujeme tvorivosť, nápaditosť a kreativitu triednych kolektívov, ale i starostlivosť o nasadené kvety. Vyhodnotenie súťaže a odovzdanie odmien sa uskutoční na slávnosti k ukončeniu školského roka.

• Oznam - Deň Zeme

• V utorok 30.4.2024 sa uskutoční DEŇ ZEME. Budeme upravovať a skrášľovať okolie našej školy. Zraz žiakov pred budovou školy je o 8,30 hod. Mladší žiaci sa môžu prihlásiť do ranného klubu, ktorý bude v prevádzke ako obvykle (od 6,00). Ukončenie bude pre 1.stupeń o 11,00 hodine, 2.stupeň o 11,30. Obed je zabezpečený, aj prevádzka ŠKD.

Náplň práce:

- úprava areálu školy ( čistenie prístupových ciest, okolia multifunkčného ihriska, parku, ...)

- kvetinová výzdoba pri vstupe do školy, úprava kvetinových záhonov

Bližšie informácie k pracovným činnostiam a pomôckam odovzdajú žiakom triedni učitelia v pondelok. Všetci žiaci prídu v pracovnom oblečení a prinesú so sebou desiatu, pitie a pracovné rukavice. V prípade dažďa sa brigáda neuskutoční, bude riadne vyučovanie.

• Alfiáda

• V tomto mesiaci sme sa zapojili do súťaže Alfiáda. Žiakom sa darilo, a ako škole sa nám podarilo v rámci okresu umiestniť na 1. mieste. Najaktívnejšou triedou v bola tieda 6.A, ktorá sa umiestnila na 2. mieste.

Len tak ďalej...

• Deň Zeme

• Deň Zeme 22.4. si naši žiaci uctili vytvorením triednych násteniek na tému spojenú s týmto sviatkom. Všetky vytvorené nástenky súťažili a bolo veľmi ťažké vybrať tie najkrajšie. Porota v zložení p. učiteliek po dlhom rozhodovaní nakoniec rozhodli o víťazoch:

1. miesto - 7.A

2. miesto - 2.A

3. miesto - 8.A

Víťazné triedy získali sladké odmeny a sladká maličkosť sa ušla aj všetkým ostatným zúčastneným triedam.

• Dejepisná exkurzia - Osvienčim

• Dňa 15.4.2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie v poľskom meste Osvienčim za účelom spoznania histórie II. svetovej vojny.
            Žiaci sa tu oboznámili s krutými tajomstvami koncentračného tábora Osvienčim a Brezinka. Na vlastné oči si mohli prezrieť to, čo sa učili na hodinách dejepisu.
          • Interaktívne divadelné predstavenie

• V stredu 10.4. sa žiaci našej školy zúčastnili interaktívneho divadelného predstavenia v priestoroch telocvične s názvom O troch grošoch.

Marionetové Divadlo Oskar predviedlo žiakom hru so silnou myšlienkou o tom, ako si treba vážiť každú prácu a naučiť sa hospodáriť s peniazmi.

Ďakujeme.

• Literárna prednáška

• Dňa 27. marca našu školu navštívil slovenský prozaik, pán Ladislav Hrubý. Žiakom 2. stupňa pútavo porozprával príbehy zo svojho detstva a zo života na Kysuciach, ktoré sa mu  stali predlohou k napísaniu mnohých kníh.

Žiaci sa dozvedeli o jeho školských časoch, príbehoch z učiteľskej praxe, ale aj rozhlasových a redaktorských skúsení.

Ďakujeme za prednášku, aj za možnosť získať niektoré z krásnych kníh, ktoré napísal.

• Nástroje rodičovskej kontroly - online podujatie

• Dobrý deň,

Dovoľujem si Vás pozvať na online podujatie Nástroje rodičovskej kontroly. Spoločné hľadanie bezpečnej cesty online priestorom“, ktoré sa bude konať 25.4.2024; 17:30 – 19:00.

O večernej škole informujeme aj prostredníctvom Facebook podujatia: https://fb.me/e/4dYCA5Au2

Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/83136917386

Lektorovať budú Viktória Norisová a Michal Hradický z Rady pre mediálne služby.

Potrebujeme deťom regulovať obsah? V interaktívnej prednáške lektori ukážu ako efektívne využívať nástroje rodičovskej kontroly pre konkrétne platformy ako napr. Netflix a YouTube. Okrem praktických tipov ponúknu návrhy, ako do celého procesu zapojiť dieťa. Zámerom lektorov je poukázať na hodnoty dôvery a komunikácie, aby rodičia spolu s deťmi vytvorili bezpečnejšie online prostredie v súlade s ich hodnotami.

MARIÁN HAMADA

Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch

logo týka sa ma to

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky