• Bábkové predstavenie Perinbaba

• Dňa 20.12.2023 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili divadelného predstavenia v Bábkovom divadle Žilina. Deti boli z rozprávky nadšené, sledovali ju doslova “so zatajeným dychom”, tak veľmi sa im prekrásna rozpravka páčila. Dej bábkovej rozprávky čerpá inšpiráciu zo slovenského folklóru a ľudových tradícií. Zaujímavými divadelnými prostriedkami bol prerozprávaný príbeh o láske komedianta Jakuba a richtárovej dcéry Alžbetky.

• Vianočné trhy 2023

• Dňa 19.12. 2023 sa v priestoroch našej školy konali vianočné trhy. Po vianočnom vystúpení našich žiakov a FS Kyčera si mohli pedagógovia, žiaci, zamestnanci školy, ale aj rodičia a rodinní príslušníci zakúpiť výrobky, ktoré predávali žiaci.

Bolo naozaj z čoho vyberať - medovníčky, koláče, rôzne sladké aj slané pečivo, vianočné vence, ozdoby a hračky. Zahriať sa mohli všetci voňavým, sladkým punčom.

Ďakujeme každému, kto sa zapojil a akokoľvek prispel do tejto peknej akcie.

• Medzinárodné Vianoce v KERICu - International Christmas in KERIC

• Dňa 21.12. 2023 sa žiaci 9.B a 8.A prvýkrát zúčastnili každoročnej vianočnej akcie v spolupráci s KERICom v Čadci, odkiaľ k nám chodí na hodiny angličtiny Nur z Turecka.

Žiaci si spolu s dobrovoľníkmi z Fínska, Poľska/Nemecka, Írska, Turecka a Talianska vyskúšali tvorivé dielne a interaktívne hry, zatancovali a zaspievali si a stali sa súčasťou živého betlehema v divadelnej scénke. Aktivity boli vedené v angličtine, a tak sme si nielen precvičili cudzí jazyk, ale všeličo nové sme sa dozvedeli a zabavili sme sa :-)

Ďakujeme KERIC!
        • Vianočný turnaj starších žiakov ZŠ O PUTOVNÝ POHÁR RIADITEĽA CVČ 2023

• Dňa 19.12.2023 sa uskutočnil vianočný turnaj v malom futbale starších žiakov ZŠ. Súťaže sa zúčastnili ZŠ: KNM Nábrežná, Clementisova, Kysucký Lieskovec, Radoľa , Ochodnica , Rudina., Rudinská, Povina. Hralo sa podľa pravidiel vo malom futbale systémom každý s každým vo dvoch skupinách a finále. Všetci účastníci dostali občerstvenie, víťazné družstvá diplomy, ceny. Putovný pohár pre rok 2023 získala ZŠ Ochodnica.

Výsledky a poradie:

Skupina A

1. ZŠ KNM Nábrežná 9 bodov

2. ZŠ KNM Clementisova 6 b

3. ZŠ Rudinská 1 b

4. ZŠ Povina 1 b

Skupina B

1. ZŠ Ochodnica 7 bodov

2. ZŠ Kys. Lieskovec 6 b

3. ZŠ Rudina 4 b

4. ZŠ Radoľa 0 b

Finále :

1. miesto Ochodnica

2. KNM Nábrežná

3. KNM Clementisova

4. Kys. Lieskovec

• Fyzikálno-technická exkurzia

• Fyzikálno-technická exkurzia vo Viedni, čokoládovňa v Kittsee a vianočné trhy vo Viedni

Dňa 12.12. 2023 sa žiaci 9., 8. a 7. ročníka vybrali najskôr do čokoládovne Hauswirth v Kittsee, kde sme si pozreli výrobu svetoznámej čokolády. Po prehliadke sme si nakúpili čokoládové výrobky v predajni a čo to sme mali možnosť ochutnať bezplatne.

Potom sme sa autobusom presunuli do Viedne do Technického múzea. V rámci fyziky a techniky sme si na niekoľkých podlažiach vyskúšali interaktívne exponáty a fungovanie kladky, naklonenej roviny, elektrických výbojov, zvukov, optických klamov, mechaniky a počiatkov techniky. Obdivovali sme najvýznamnejšie míľniky v technike - parné lokomotívy, prvé automobily, motocykle, lietadlá a mnoho ďaľšieho. Posledný pavilón bol venovaný komunikácii - od pošty, cez prvé telegrafy, telefóny, rádio a televíziu vrátane živého televízneho štúdia až po prvé mobily a počítače. Našli sme tu aj rozsiahla zbierka historických hudobných nástrojov.

Po prehliadke múzea sme sa pešo presunuli ku zámku Schönbrunn a známym viedenským vianočným trhom. Pomíňali sme posledné eurá a unavení, no plní zážitkov sme sa vrátili domov.

• Riaditeľka Základnej školy, Ochodnica 19 podľa §150 ods.5 zákona č.245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje žiakom Základnej školy, Ochodnica 19 dňa  22.12.2023 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

Ďakujeme za pochopenie.

• Vážení rodičia a žiaci.

Z organizačných dôvodov bude dňa 21.12.2023 skrátené vyučovanie. Školská jedáleň a školský klub bude fungovať v normálnom režime.

Ďakujeme za pochopenie.

• Mikulášske čítanie s koláčikmi

• Deti našej školy zažili zábavné čítanie legendy, príbehov a básní o živote svätého Mikuláša. Čítali si, počúvali, vypracovali veselé pracovné listy a vytvárali obrázky. Na záver si pochutnali na sladkej odmene - koláčikoch.

• Vianočné tvorivé dielne

• Vianoce prichádzajú, a tak sme si aj my urobili vianočnú náladu.

Zdobili sme medovníčky a vyrábali ozdoby z modulitu a papiera.

Vianočnú atmosféru dopĺňali krásne koledy.

• DOD - Schaeffler

• Dňa 13.12.2023 žiaci  9.ročníka naštívili firmu Schaeffler  v Kysuckom Novom Meste. Oboznámili sa s fungovaním firmy a hlavne získali informácie o duálnom vzdelávaní, ktoré poskytuje.

Žiaci si mohli vyskúšať rôzne simulácie výroby,  ale videli aj skutočnú výrobu.

• Milujem Slovensko

• V pondelok 4.decembra si žiaci preverili svoje vedomosti o Slovensku v kvíze "Milujem Slovensko".

Nielen, že si zasúťažili, ale sa aj veľa nového o Slovensku dozvedeli, a hlavne sa zabavili.

Výhercom sa stala 9.B, ktorá mala len jedného zástupcu, Miška Kubalu.

Na druhom mieste si vybojovali svoje miesto žiaci 8.A triedy.

A na treťom mieste sa umiestnili žiaci 6.A triedy.

Výhercom gratulujeme! Tešíme sa na ďalšie kolo "Milujem Slovensko".