• Učenie rozvíja ducha, šport posilňuje telo!
    • Projekt „Viem, čo zjem“
    • Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2022/2023 štartuje už siedmy ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania.
    • Projekt " Záložka do knihy spája školy "
    • Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko- slovenského projektu Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie, a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy z Českej republiky.

• Výlet 6.A - Kysucká hvezdáreň v KNM

Dňa 21.6.2023 sme so šiestakmi navštívili Kysuckú hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste. Po veľmi pútavej a vzdelávacej prednáške o slnečnej sústave sme sa presunuli do kupoly hvezdárne, kde sme sa zoznámili s prístrojovým vybavením, demonštráciou práce s ďalekohľadmi a pozorovali sme objekty dennej oblohy.

• Imatrikulácie

Milou tradíciou v našej škole sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Nebolo to inak ani tento školský rok.

Aby však boli pasovaní do cechu žiakov, museli splniť úlohy, ktoré im pripravili žiaci z parlamentu. Po ich splnení zložili slávnostný sľub, po ktorom pani zástupkyňa každého prváčika slávnostne pasovala za žiaka našej školy. Na konci si prevzali pamätný list a samozrejme nechýbala sladká odmena.

• Voľné pracovné miesta

Názov a adresa zamestnávateľa: Základná škola, Ochodnica 19

Kategória voľných pracovných miest:

1. učiteľ II. stupňa ZŠ s aprobáciou SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

1. učiteľ II. stupňa ZŠ s aprobáciou ANGLICKÝ JAZYK

s kombináciou DEJEPIS / NEMECKÝ JAZYK / FYZIKA

Dátum predpokladaného nástupu: 01.09.2023

Dňa 23.6.2023 bude z prevádzkových dôvodov skrátené vyučovanie. ŠJ a ŠKD bude fungovať v normálnom režime.

Ďakujeme za pochopenie.

• Výlet 5.A Trojmedzie nad Čiernym

Dňa 13.6. 2023 sme si s deťmi urobili školský výlet na Trojmedzie nad Čiernym. Cestovali sme vlakom, čo už bol pre mnohé deti zážitok. Spoznávali sme okolitú prírodu, domáce zvieratá, ktoré mnohí videli na živo prvý krát. Prechádzali sme popod najvyšší diaľničný most v Strednej Európe, stáli sme v 3 štátoch naraz (SR, PL, CZ), ktoré značili 3 žulové monolity.

• Ekotopfilm

Zkaždej strany počúvame o hroziacich environmentálnych hrozbách. Odpočítavame čas, ktorý strávime na Zemi, lúčime sa s ohrozenými druhmi. Kto nás zachráni? Ak chceme katastrofálnym predpovediam čeliť, mali by sme sa zamerať na výchovu detí. Junior festival, ktorý prebieha v rámci festivalu a tour v dopoludňajších hodinách, sa už od roku 2001 snaží žiakov vzdelávať a motivovať, aby sa ich správanie uberalo smerom k trvalo udržateľnému rozvoju. Naším cieľom je deti inšpirovať, aby sa k životnému prostrediu správali zodpovedne.

• Maksík

Maksík je celoslovenská matematická súťaž pre všetky bystré hlavičky z radov druhákov, tretiakov a štvrtákov na základnej škole.

Počas tohto školského roka v piatich kolách zabojovalo 5 žiakov. Najúspešnejší riešitelia získali za majstrovské zvládnutie cirkusových, cestovateľských, obchodníckych, farmárskych a učiteľských matematických úloh hrdý titul Najmúdrejší Maksáčik.Patria k ním:

• Vyučovanie v lese

V rámci prírodovedy sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili vyučovania priamo v lese so skvelým ujom lesníkom, ktorý im porozprával o význame lesa a jeho obyvateľoch. Zároveň deťom porozprával, ako sú ľudia spätí s prírodou a ako nám je príroda nápomocná.
            Deťom pripravil nevšedné hry, aby si precvičili svoje zmysly a nechýbala ani výtvarná výchova s prírodnými farbičkami lesa.
            Ďakujeme ujovi lesníkovi a tešíme sa na ďalšie stretnutia v lese.

Vážení rodičia a milé deti.

Keďže došlo opäť k odcudzeniu bicykla z areálu našej školy, žiadame vás, aby ste si bicykle pred školou zamykali.

• Voľné pracovné miesto

Názov a adresa zamestnávateľa: Základná škola, Ochodnica 19

Kategória voľného pracovného miesta: učiteľ II. stupňa ZŠ s aprobáciou MATEMATIKA (povinne) – INFORMATIKA/ GEOGRAFIA/ VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Dátum predpokladaného nástupu: 01.09.2023

• Piknik

Milé deti.

Pozývame vás na piknik, ktorý sa uskutoční dňa 19.6.2023 o 10 - tej hodine na školskom dvore.

• Donovalkovo a Orloj v Starej Bystrici

Dňa 8.6.2023 žiaci 1. stupňa navštívili Donovalkovo – hlavné mesto detí, Minifarmu s minizvieratkami a prehliadli si Slovenský orloj v Starej Bystrici.

V Donovaloch absolvovali 2 zážitkové programy - so zameraním na dopravnú výchovu a starostlivosť o zvieratká. Dozvedeli sa množstvo nových poznatkov, zaujímavostí o zvieratkách. Vynikajúco sa zabavili počas voľnočasových aktivít, čakal ich chutný obed, po ktorom si mohli zakúpiť suveníry. Za aktivitu dostali diplomy a certifikáty.

Vážení rodičia,

dňa 13. júna 2023 sa uskutočnia konzultácie ohľadom výchovy a vzdelávania Vášho dieťata v čase od 12:30 do 16:30 (1.stupeň) a 13:30 do 16:30 (2.stupeň). K dispozícii Vám budú všetci pedagógovia.. Konzultácie online formou nie sú možné.

Tešíme sa na Vás :-)

• Fotka

V dňoch 2. - 4.6. 2023 sa 8.A trieda zúčastnila školského výletu v Tatrách a fotografovi Marekovi Kuchtovi bola uverejnená fotka z tohto výletu v televizii Markíza v relácii Počasie dňa 3.6.2023.

• Letný zážitkový tábor

Milí rodičia a deti.

Pozývame vás na letný zážitkový pobytový tábor do Ždiaru, ktorý sa uskutoční 3.7. - 8.7. 2023. V cene tábora 330 € je záhrnutá doprava, strava 5x denne, vstupenky,...

Tak neváhaj a prihlás sa čo najskôr :-)

Vo štvrtok 1.6.2023 sa uskutoční koncoročné fotografovanie triednych kolektívov. Žiaci sa môžu fotografovať aj individuálne, prípadne v menších skupinkách.

• POP3

Utorok 30. 4. 2024