• Učenie rozvíja ducha, šport posilňuje telo!
    • Projekt „Viem, čo zjem“
    • Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2022/2023 štartuje už siedmy ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania.
    • Projekt " Záložka do knihy spája školy "
    • Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko- slovenského projektu Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie, a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy z Českej republiky.

• Exkurzia v Krajskej knižnici v Žiline

Dňa 4. apríla 2023 navštívila trieda 9. A Krajskú knižnicu v Žiline.
            Po informačnej príprave Slovenského centra, v ktorej sa žiaci dozvedeli všetky práva a povinnosti členov knižnice a oboznámili sa s bohatou ponukou knižnice navštívili i Britské centrum kde na nich čakala široká škála dobrodružnej i náučnej literatúry v anglickom jazyku podľa úrovne ich jazykových schopností.
            Informácie im boli odovzdané zábavno-súťažnou formou cez platformu Kahoot, traja koneční víťazi získali ročné predplatné na členstvo v knižnici.
            V druhej časti našej návštevy knižnice si mohli žiaci vypočuť prednášku na tému Kritické myslenie na internete, počas ktorej boli žiakom predstavené zásady kritického myslenia, rady ako môžu identifikovať nedôveryhodný text, rozlíšiť pravdu od lži na internete i v médiách.

Dňa 31. marca 2023 bude z organizačných dôvodov (slávnostná pedagogická rada) skrátené vyučovanie.

Školský klub detí bude zatvorený.

Ďakujeme za pochopenie.

• Zápis do 1. ročníka - dokumenty

Vážení rodičia budúcich prvákov,

Základná škola, Ochodnica 19 oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční

dňa 17. 04. 2023 (pondelok) v čase od 14:00h do 16:00h

v priestoroch Základnej školy, Ochodnica 19.

Zápis bude prebiehať:

• Krížová cesta

Dňa 28.3.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili vo farskom kostole Ochodnica modlenia Krížovej cesty.

Bola to zároveň príjemná prechádzka. Z neba padali krásne vločky snehu, príroda nám pripomínala skôr sviatky Vianoc ako Veľkú noc.

Len v kostole sme si pripomenuli udalosti Veľkého piatku. Prišli sme prosiť o milosti, ktoré potrebujeme, ospravedlniť sa za chyby, ktoré sme urobili a poďakovať Ježišovi za všetky jeho prejavy lásky voči nám žiakom, učiteľom, rodičom, starým rodičom a voči všetkým ľuďom, ktorí žijú v tejto farnosti Ochodnica.

• Krížová cesta

Vážení rodičia.

Dňa 28. marca 2023 sa naša škola zúčastní Krížovej cesty v Kostole sv. Martina v Ochodnici počas 3. a 4. vyučovacej hodiny.

Je potrebné deti primerane obliecť.

• Pozvánka

..

Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch (NKS) si dovoľuje pozvať rodičov na online podujatie s témou:

Digitálne závislosti „Mne sa to nemôže stať!?“,

ktoré sa bude konať 30. 3. 2023; 17:30 – 19:00 prostredníctvom aplikácie ZOOM.

Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/86569235332

Riaditeľka ZŠ Ochodnica, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 ods. 5), poskytuje žiakom 5. – 8. ročníka základnej školy dňa 22. marca 2023 /streda/ voľno z dôvodu organizačného zabezpečenia priebehu testovania žiakov 9. ročníka T9-2023 a zabezpečenia externého dozoru na ďalšej základnej škole.

Milí rodičia a deti,srdečne Vás pozývame na Detskú krížovú cestu, ktorú sa budú modliť deti zajtra 19.3. o 14,30 hod vo farskom kostolíku. Krížová cesta sa bude niesť v duchu rodiny a bude obetovaná za rodičov.

Srdečne ste všetci vítaní!

• Kysucká hvezdáreň a bábkové divadlo

Dňa 10.3.2023 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili zaujímavej exkurzie. Navštívili Kysuckú hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste a následne Bábkové divadlo v Žiline.

V hvezdárni sa oboznámili s rôznymi poznatkami o telesách v slnečnej sústave, astronómii, v kupole hvezdárne pozorovali Slnko. Mohli si zakúpiť pekné suveníry o vesmíre.

• Priateľský pozdrav

Pozdrav je prejav priateľstva, dobrých úmyslov a úcty k druhému človeku.

Žiaci 2.A si spoločne s pani učiteľkou vymysleli zaujímavú aktivitu. Z čarovnej krabičky si tajne vybrali meno svojho spolužiaka, ktoré nesmeli nikomu prezradiť. Cez jarné prázdniny mu pripravili priateľský pozdrav, v ktorom poďakovali za priateľstvo a pomoc. Zároveň vyjadrili dôvody, pre ktoré sa majú navzájom radi. Pre všetkých boli prekvapením pekné a milé pozdravy, ktoré si deti navzájom pripravili.

• POP3

Štvrtok 16. 5. 2024