• Učenie rozvíja ducha, šport posilňuje telo!
    • Projekt „Viem, čo zjem“
    • Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2022/2023 štartuje už siedmy ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania.
    • Projekt " Záložka do knihy spája školy "
    • Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko- slovenského projektu Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie, a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy z Českej republiky.

• Pochovávanie basy

Milí rodičia a deti.

Dňa 21.2.2023 bude v našej obci Pochovávanie basy. Program sa začne o 15:00 hod. pochodom masiek po dedine od železničnej stanice. O 18:00 hod. bude nasledovať tanečná zábava v kultúrnom dome a program vyvrcholí o 22:00 hod pochovávaním basy.

A nezabudnite, že najkrajšia maska bude ocenená.

• Detský karneval

Milé deti,

srdečne vás pozývame na detský karneval. ktorý sa uskutoční dňa 19.2.2023 o 14:00 hod. v Kultúrnom dome v Ochodnici.

Najkrajšie masky neodídu bez odmeny.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Vo štvrtok 19. 1. 2023 sa konalo v Kysuckom Novom Meste okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovala žiačka Lucia Konušikova z 9. A, víťazka školského kola.

Vo veľmi silnej konkurencii sa naša Lucka umiestnila na peknom 6. mieste v kategórii 1 B a stala sa tak úspešnou riešiteľkou, k čomu jej srdečne gratulujeme!

• Skúmaj a objavuj

Na našej škole sme vytvorili nový biologický krúžok Skúmaj a objavuj. Na krúžku robia naši šikovní piataci rôzne praktické aktivity, napr. mikroskopické pozorovanie rastlinných a živočíšnych tiel, poznávanie a rozlišovanie lesných drevín, kvitnúcich bylín a húb, výroba herbára, pokus na dôkaz, že machy zachytávajú vlahu, výskumné úlohy zamerané na zmysly korytnačky suchozemskej a slimáka afrického a iné.

Vážení rodičia.

Dňa 12.1.2023 sa bude konať rodičovské združenie. V čase od 14:00 do 16:00 vám budú k dispozícii na konzultácie všetci učitelia.

Tešíme sa na vás.

• OZNAM O ZMENE POPLATKOV ZA STRAVNÉ OD JANUÁRA 2023

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 18.11.2022 vydalo nové finančné pásma na nákup potravín do zariadení školského stravovania s účinnosťou od 1.1.2023.

Na základe rozhodnutia obecného zastupiteľstva zo dňa 22.12.2022 obec Ochodnica vydala Všeobecne záväzné nariadenie č. 4/2022 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov a podmienky úhrady v zariadení školského stravovania - Školskej jedálni ako súčasti ZŠ Ochodnica, Hlavná 19 v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Ochodnica s účinnosťou od 9.1.2023.

• Koľko lásky zmestíme do krabice od topánok?

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli a urobili tak radosť 25 - tim občanom našej obce a deťom v detskom domove.

Dňa 21. decembra žiaci navštívili našich starkých v Centre sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste a krátkym programom im spríjemnili predpoludnie. Program sa im veľmi páčil a zároveň si s deťmi zaspomínali na minulosť a život v našej obci.

• Vianočné tvorivé dielne

Dňa 19.12.2022 sa konali tvorivé dielne s vianočnom tematikou. Pre deti bolo pripravené zdobenie medovníčkov, rozprávanie o vianočných tradíciách, tvorenie vianočných ozdôbok, ktorými potom deti dozdobovali stromček. Deti boli zaujaté aktivitami, zabavili sa pri zdobení a ochutnávaní perníčkov aj pri zdobení stromčeka.

• Vianoce na našej škole

Tento rok sme predvianočný čas trávili rôznymi aktivitami. Začalo to výrobou a výzdobou adventného venca v našom parku. Potom nasledovalo ozdobovanie vianočného stromčeka a výroba krabíc pre tých, ktorí to potrebujú.

Tento čas vyvrcholil krásnym programom našich žiakov a súboru Kýčera a bol spojený s misijnými trhmi.

Vážení rodičia,

dňa 22.12.2022 bude z organizačných a prevádzkových dôvodov skrátené školské vyučovanie (každá hodina sa skráti o 10 minút).

1. stupeň bude končiť o 11:10,

2. stupeň bude končiť o 11:55.

Prevádzka ŠKD bude do 14:30 hod.

• Vianočná Viedeň – exkurzia

I napriek chrípkovým prázdninám sa dňa 16.12.2022 žiaci II. stupňa zúčastnili exkurzie do Viedne, ktorú zorganizovala Mgr. Zajvaldová, nazvali sme ju „Vianočná Viedeň,“ pretože sa konala v predvianočnom čase. Aj keď museli žiaci vstávať zavčasu zrána, stálo to zato.

Našim cieľom, exkurzie, bolo navštíviť Technické múzeum. Žiaci boli očarení z množstva exponátov, ktoré múzeum ponúka. Oboznámili sa s princípmi fungovania fyziky a s mnohými zariadeniami. Nechýbali ani historické automobily, motocykle, lietadlá, vrtuľníky a ani rozsiahla zbierka hudobných nástrojov. Úsmev vyčarila aj vtipná zbierka toaletných mís od vynájdenia až podnes.

• POP3

Štvrtok 16. 5. 2024