• O čom je projekt „Viem, čo zjem“?

Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2022/2023 štartuje už siedmy ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania. Zábavnou formou si osvoja zásady správnej a vyváženej stravy, zorientujú sa v zložení potravín a v správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania. Cieľom projektu je tiež oboznámiť žiakov s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša.

Ako bude projekt prebiehať?

Učebné materiály v rozsahu šiestich vyučovacích hodín.

Pre prihlásené triedy sú pripravené učebné materiály k 6 témam, ku ktorým sú k dispozícii interaktívne digitalizované materiály a pracovné listy. Školy si vyberú ľubovoľný počet tém, ktoré s triedami absolvujú vo vlastnej réžii (Hygiena potravín, Vyvážená strava, Ovocie a zelenina, Riziká nevhodného stravovania, Pitný režim, Energia). Metodika a materiály na stiahnutie v tlačenej, ale aj v digitalizovanej forme budú školám sprístupnené po prihlásení na webovej stránke www.viemcozjem.sk, v sekcii "tlačené materiály na stiahnutie" alebo "digitalizované materiály na stiahnutie"

Prednáška s pracovníkom Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) na tému Ovocie a zelenina.

Za podmienok priaznivej pandemickej situácie sa v tomto školskom roku uskutočnia prednášky pre školy, ktoré sa nachádzajú v mestách jednotlivých RÚVZ SR. Témou bude tentokrát ovocie a zelenina a školy sa vďaka tejto prednáške oboznámia s učebnými materiálmi voliteľného predmetu.

Metodické príručky ÚVZ SR: