• Učenie rozvíja ducha, šport posilňuje telo!
    • Projekt „Viem, čo zjem“
    • Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2022/2023 štartuje už siedmy ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania.
    • Projekt " Záložka do knihy spája školy "
    • Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko- slovenského projektu Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie, a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy z Českej republiky.

• Dejepisná exkurzia

Dňa 13.3. 2024 sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili dejepisnej prednášky v Kysuckom múzeu s názvom Ide, ide vláčik …. Žiaci sa dozvedeli o histórii Kysuckej lesnej železnice, o ceste ku vzniku Kysucko - oravskej lesnej železnice a záchrane a obnovy trate Historickej lesnej úvraťovej železnice.
            Okrem z
          • Oznam pre rodičov

Pre zodpovedných rodičov odporúčame stránku www.beznástrah.online od spoločnosti GOOGLE, kde si môžete vybrať z veľmi aktuálnych tém:

• Závislosť od internetu
            • Nevhodný obsah
            • Kyberšikana
            • Sebahodnota
            • Online predátori
            • Wizard videáIng.
            • Beáta Polačková, koordinátor primárnej prevencie
          • Prednáška

Dňa 12.3.2024 navštívili žiakov 1. – 4.ročníka pani lektorky z RÚVZ Čadca. Prvákom porozprávali aké sú zdravé a nezdravé potraviny pre naše zúbky. Názornou ukážkou žiakov naučili správnu techniku umývania zubov a peknými edukačnými pomôckami si žiaci utvrdzovali základy dentálnej hygieny. Druháci sa dozvedeli o význame zdravého stravovania a osvojovali si zásady správnej a vyváženej stravy.

• Beseda

Dňa 11. 3. 2024 našu školu navštívila koordinátorka Informačnej kancelárie pre obete trestných činov ŽSK Mgr. Katarína Kvašňovská.

So žiakmi 6. až 9. ročníka sa rozprávala na tému Násilné prejavy na internete a Mediálna gramotnosť.

Okrem toho, že i neslušné správanie na internete je už právne postihnuteľné sa žiaci dozvedeli ako rozpoznať falošné správy na internete od pravdivých, ako sa šíria hoaxy na sociálnych sieťach, či ako nepodľahnúť konšpiračným teóriám.

• Fotenie

Dňa 19.3.2024 sa uskutoční v našej škole fotenie.

Ceny fotografií sú od 4,- eur, magnetky v cene 5,- eur. Cena kompletu je 18 eur.

• Valentínsky deň

Deň sv. Valentína sme si v našej škole pripomenuli aj triednymi aktivitami na 2. stupni. Žiaci ukázali svoju kreativitu valentínskymi výzdobami triedy a spolu s triednymi učiteľmi vymysleli činnosti na podporu priateľstva v kolektíve.

Všetci zapojení žiaci boli odmenení sladkosťou.

Ďakujeme :-)

• Prenosné digitálne planetárium

Krajská hvezdáreň v Žiline nám dňa 1.marca 2024 ponúkla sférické premietanie vzdelávacích a zábavných programov s astronomickou a prírodovednou tematikou, a to prostredníctvom nového prenosného digitálneho planetária. Atraktívnou a modernou formou obohatila výučbu v našej škole. Jednotlivými programami nás sprevádzali odborní pracovníci Krajskej hvezdárne v Žiline, ochotní zodpovedať zvedavé otázky našich žiakov.

• Ponuka práce - asistent

Názov a adresa zamestnávateľa: Základná škola, Ochodnica 19

Kategória voľného pracovného miesta: pedagogický asistent

Dátum predpokladaného nástupu: ihneď
            Podmienky pre voľné pracovné miesto:

• rozsah úväzku: čiastočný úväzok - 50%
            • pracovný pomer na dobú urč
        • Olejko chráni prírodu

Milé deti a rodičia.

Zapojili sme sa do projektu Olejko chráni prírodu. Súčasťou projektu je zber použitého kuchynského oleja.

Prineste preto použitý kuchynský olej do školy, aby neznečisťoval životné prostredie a dostal druhú šancu v podobe biopaliva. Olej prineste v plastových fľašiach a uložte do krabice na prízemí v budove našej školy. (viď. obr.,)

• Upozornenie

Vážení rodičia.

Dňa 24.2.2024 (sobota) dôjde k výrobu stromov v lesoparku pri ZŠ, Ochodnica 19. Žiadame vás, aby ste vy a vaše deti zvýšili pozornoť pri prechode cez túto oblasť. Alebo sa jej úplne vyhli.

Ďakujeme za pochopenie.

• Valentínske červené dopoludnie

Dňa 14.2.2024 sme si v našej škole spravili priateľské, milé a hlavne zdravé dopoludnie. Žiaci prišli oblečení v červenej farbe, priniesli si zdravé červené ovocie alebo zeleninu, ktorým potom obdarovali svojich kamarátov. Zároveň si navzájom vymenili milé povzbudzujúce slová, pochválili sa za niečo pekné a dobré, čo pre seba vykonali. Na hodinách vytvárali aj balóny priateľstva a lásky pre svoje obľúbené osoby.

• Bezpečný internet

Dňa 8. 2. sme si pripomenuli Svetový deň pre bezpečnejší internet.

V našej škole sa uskutočnili triednicke hodiny, počas ktorých prebehli rôzne aktivity na tému závislosti na sociálnych sieťach. Žiaci si mohli pozrieť náučné videá na túto aktuálnu tému, urobiť si test na závislosť, diskutovať o rizikách sociálnych sietí, zneužití zdieľania osobných údajov, vedľajších účinkoch súvisiacich s používaním soc. sietí (porovnávanie, pocit úzkosti, závislosť) aj spolu hľadať kroky pre zníženie negatívneho vplyvu sociálnych sietí na ľudí.

• Učenie v maskách

Fašiangový čas prináša radosť a veselosť. Vyučovanie v maskách je milou tradíciou. Naše triedy a telocvičňa boli miestami plnými zábavy, fantázie a tanca, kde sa spolu zabávali princovia a princezné, Červené čiapočky s Popoluškami, ufóni s pirátmi, upírikovia s motýlikmi, lienkami a mnohými ďalšími rozprávkovými bytosťami. Deti si doma spolu s rodičmi zhotovili rôzne masky, v škole si vyrobili prekrásne škrabošky a premenili sa na vysnené rozprávkové postavičky. K deťom sa nezabudli pridať aj pani učiteľky, ktoré sa pre potešenie svojich žiakov tiež vtipne obliekli.

• POP3

Pondelok 29. 4. 2024