• Linka, ktorá má uši pre všetky deti

116 111

.:: ak ti niekto spôsobuje bolesť, ak ti ubližuje slovami, ak ťa zastrašuje a týra … ::.
          .:: ak máš problémy v rodine, v škole, s rovesníkmi, s drogami … ::.
          .:: ak sa potrebuješ zdôveriť alebo porozprávať … ::.
          .:: ak máš starosti o kamaráta, ktorého niečo trápi a nevie, na koho sa obrátiť … ::.

Sme tu pre teba!

Linka detskej dôvery je tu pre teba ak máš problém, ak sa potrebuješ porozprávať, poradiť, zorientovať v určitej životnej situácii. Zavolaj nám aj v prípade, že máš strach o niekoho blízkeho. O mladšiu sestru, ktorá sa dala na „zlé chodníčky,“ o spolužiaka, ktorý sa z ničoho nič stiahol do seba a nekomunikuje, o ľudí, ktorí podľa teba potrebujú pomoc. Ešte raz zdôrazňujeme, že sme tu pre teba v akejkoľvek záťažovej situácii, neblokuj však linku v prípade, že sa nudíš alebo hľadáš zábavu, možno nás v tej istej chvíli niekto naozaj potrebuje, nevolaj preto, prosím, zbytočne.

Určite nám zavolaj, ak si sa ocitol v zložitej situácii, ak

• máš problémy v rodine, ak už nemôžeš znášať neúnosné podmienky, týranie, zneužívanie, hádky, domáce násilie,
          • ak sa tvoji rodičia rozvádzajú,
          • ak ti robia veci, ktoré podľa teba rodičia za normálnych okolností nerobia,
          • ak ti niekto ubližuje, ak ťa bijú, urážajú, zneužívajú, (spolužiaci, učitelia, blízki alebo cudzí ľudia),
          • ak máš problémy v škole, s učiteľkou alebo rovesníkmi, so šikanovaním,
          • ak máš pocit, že nespĺňaš očakávania svojich rodičov alebo učiteľov, ak máš strach a obavy z trestu v súvislosti so známkami,
          • ak uvažuješ o úteku z domu,
          • ak sa cítiš osamelý a máš potrebu niečo povedať, s niekým sa porozprávať, ale nemáš s kým,
          • ak máš problémy s láskou, priateľom, priateľkou, s kamarátmi,
          • ak máš problémy s cigaretami, s pitím alebo drogami,
          • ak má nejaký problém tvoj kamarát alebo človek, ktorého poznáš a bojí sa alebo to nemôže niekomu povedať.

Linka detskej istoty                             116 111

Linka pre nezvestné deti a mládež     116 000

Nikdy nikomu nerob to, čo nechceš aby robili iní tebe!