• Všeobecné informácie k stravovaniu od 1.9.2023

•

Rodič / zákonný zástupca uhradí pri zápise na stravovanie v Šj pri ZŠ Ochodnica jednorazovú zálohovú platbu vo výške 25,- €

BEZHOTOVOSTNE do 15. septembra 2023

na číslo účtu  SK64  0200  0000  0016  3326  0157

Pre správne priradenie platby je nutné do poznámky uviesť priezvisko, meno a ročník žiaka v šk. roku 2023/24.

Zálohová platba bude slúžiť na úhradu denného poplatku za stravu bez poskytnutej dotácie v ŠJ pri ZŠ Ochodnica v prípade:

1.  ak je obed nahlásený a žiak nie je na vyučovaní (tzn. neodhlásený obed),

2.  ak je žiak na vyučovaní, ale obed si neodoberie,

3.  ak v prvý deň choroby dieťaťa včas neodhlásenú stravu rodič odoberie do obedára.

V prípade vyčerpania celej sumy zálohovej platby je nutné opäť ju uhradiť v rovnakej výške. V prípade neuhradenia nedoplatku do troch pracovných dní od výzvy, bude stravník vylúčený zo stravovania v ŠJ a postup pri vymáhaní nedoplatku určí vedenie školy v spolupráci so zriaďovateľom školy.   Žiaci majú nárok na obed aj pri účasti na školskej akcii (súťaž, výlet, exkurzia), ale obed musí byť odobratý, v opačnom prípade sa za stravu účtuje denný poplatok zo zálohovej platby. Nevyčerpaná zálohová platba bude rodičovi/zákonnému zástupcovi presunutá do ďalšieho školského roka alebo vrátená na základe Žiadosti o vrátenie zálohovej  platby na konci školského roka (v mesiaci júl 2024).

Denný poplatok s poskytnutou dotáciou na stravu:   žiaci 1. -  9. ročníka 0,00 €

Denný poplatok bez poskytnutej dotácie na stravu:   žiaci 1. -  4. ročníka 1,44 €

žiaci 5. – 9. ročníka 1,64 €

Rodič/zákonný zástupca je povinný odhlasovať žiaka z obeda počas neprítomnosti na vyučovaní alebo ochorenia. Žiak je povinný nahlásený obed odobrať.   Podmienkou prijatia na stravovanie sa v ŠJ je riadne vypísaný Zápisný lístok na stravovanie s návratkou. Prihlášku  si môžete vytlačiť a vypísanú poslať mailom na: jedalen.zsochodnica@gmail.com  alebo odovzdať vedúcej ŠJ pri nástupe do školy.  Stravovanie začína 5.9.2023. Na základe záväznej prihlášky sa obed automaticky prihlasuje na ďalší mesiac, pokiaľ zákonný zástupca žiaka neodhlási. Aj v prípade dlhodobého alebo trvalého odhlásenia zo stravovania je potrebné upovedomiť vedúcu ŠJ.

Odhlásiť a prihlásiť sa na stravu je možné najneskôr do 7.30 hod. ráno v aktuálny deň nasledovnými spôsobmi:

1. Telefonicky na číslach

• 0904 839 821 (vedúca ŠJ - uprednostňujeme sms so žiadosťou o odhlásenie),
          • 0944 700 088 (hl. kuchárka – prosím, na toto tel. číslo LEN VOLAŤ, NEPOSIELAŤ sms správy so žiadosťou o odhlásenie, tieto sms nebudú akceptované)
          2. Mailom na e-mailovej adrese: jedalen.zsochodnica@gmail.com

3. Osobne v ŠJ   –  aby sme sa vyhli prípadným nedorozumeniam pri samostatnom odhlasovaní sa žiakov zo stravy (najmä žiaci vyšších ročníkov), bude pri vstupe do kuchyne  od 7.00 do 14.00  umiestnený zošit s vyznačenými dňami s dátumami,  kde sa žiak pri odhlasovaní aj samostatne zapíše (meno, priezvisko, trieda) čím bude potvrdené, že sa na daný deň skutočne odhlásil (z doterajších skúseností pri samostatnom odhlasovaní sa žiakmi vieme, že žiaci sa niekedy z obeda zabudnú odhlásiť, ale rodičom tvrdia, že tak urobili, preto ich samostatné zapísanie sa do zošita bude dôkazom o tom, že tak skutočne urobili a vyhneme sa tzv. „tvrdeniu proti tvrdeniu“).

UPOZORNENIE -  po 7.30 hod. v aktuálny deň nie je možné

odhlásiť sa na daný deň.

Na včas neodhlásenú stravu sa dotácia k stravovacím návykom neposkytuje. V prvý deň choroby žiaka je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 10:30 – 11.00 hod. cez zadný vchod ŠJ. Ďalšie dni neprítomnosti na vyučovaní je potrebné dieťa včas odhlásiť. V prípade školskej akcii (súťaž, výlet, exkurzia) pri ktorej si dieťa časovo nestihne odobrať obed treba taktiež včas odhlásiť dieťa zo stravovania,  táto povinnosť odhlasovania nie je v kompetencii školy.

V  prípade školských súťaží, exkurzií a výletov triedny ani iný učiteľ NIE JE povinný žiakov hromadne odhlasovať žiakov zo stravovania, za odhlásenie je vždy zodpovedný zákonný zástupca dieťaťa.