• Oznamy

•  POZVÁNKA

SVETIELKOVÝ POCHOD

V piatok 11.11.2022 sa uskutočnil lampiónový sprievod obcou žiakov z MŠ a ZŠ. Aj tento rok žiaci zapojili svoju fantáziu, kreativitu a vytvorili krásne lampióny, ktoré boli počas svätej omše porotou odmenené vecnými cenami.

HODOVÉ ŠPORTOVÉ DOPOLUDNIE

Dňa 12.11.2022 sa konal v telocvični a na ihrisku - umelá tráva Medzitriedny turnaj vo futbale a Medzitriedny turnaj vo vybíjanej dievčat.

Informácie  k  žiadosti  o  prijatie  do  ZÚ,  krúžku DO CVČ OCHODNICA

pri  zš  ochodnica  V  ŠKOL.  ROKU  2022/2023

pre  žiaka  navštevujúceho  zš  ochodnica  a  ostatných  Záujemcov

• Na záujmové vzdelávanie dostanú žiaci v škole vzdelávacie poukazy (VP), ktoré si môžu uplatniť v CVČ pri ZŠ Ochodnica najneskôr do 23. 9. 2022, po tomto termíne vzdelávací poukaz prepadne v prospech štátu.
          • Zákonný zástupca VP podpíše a dieťa ho odovzdá triednemu učiteľovi, prípadne vedeniu ZŠ.
          • Ak je dieťa žiakom ZŠ Ochodnica a odovzdá škole vzdelávací poukaz: vyberie si jeden záujmový útvar, krúžok z ponuky CVČ, ktorý je spoplatnený sumou 1 €/mesiac. V prípade, že má dieťa záujem navštevovať viac ZÚ, krúžkov, na každý ďalší ZÚ, krúžok bude od 1. 10. 2022 prispievať rodič (zákonný zástupca) finančnou čiastkou 2 €/mesiac. Záujmové vzdelávanie trvá od októbra do júna príslušného školského roka.
          • Deti, ktoré si nevyberú ZÚ, krúžok, môžu navštevovať príležitostnú záujmovú činnosť (besedy, výstavy, súťaže, tvorivé, športové popoludnia, turistika, prázdninové podujatia, ...), ktorú bude organizovať CVČ v priebehu školského roka v spolupráci so ZŠ, ŠKD a obcou a na túto činnosť bude využitý ich vzdelávací poukaz. V tomto prípade je tiež potrebné odovzdať vzdelávací poukaz aj žiadosť o prijatie do CVČ (uviesť do žiadosti bod 20. – Príležitostná záujmová činnosť).
          • Dieťa vo veku od 5 - 15 rokov môže odovzdať do CVČ len jednu Žiadosť o prijatie do CVČ na školský rok 2022/2023 najneskôr do 20. 9. 2022.
          • Záujmový útvar, krúžok bude otvorený pri minimálnom počte 12 záujemcov.
          • Záujmové útvary, krúžky začínajú pracovať od 1. 10. 2022.
          • Termín a spôsob úhrady finančného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojenú s činnosťou CVČ pre nezaopatrené dieťa do 15 rokov sa určí vnútorným predpisom CVČ, ktorý bude zverejnený na webovom sídle ZŠ Ochodnica.

RNDr. Edita Brisudová