• Biológia v praxi

• Dnes sa žiaci 9. ročníkov naučili určovať jednotlivé druhy rastlín a vtákov pomocou aplikácií v mobile
            PlantNet a BirdNet. Týmto spôsobom si vedia sami určiť akúkoľvek rastlinu a podľa spevu vtáka vedia
            určiť, o akého vtáka sa jedná, čo môžu využiť v lese alebo v teréne.
            Žiakov určovanie vonku bavilo a užili si zábavnú hodinu.

• Čitateľské popoludnie Ružová Anička

• Žiaci 1.stupňa zažili pútavé čítanie rozprávok počas čitateľského popoludnia. Čítali, rozprávali sa, kreslili podľa vlastnej fantázie. Rozprávkové čítanie ich zaujalo aj zabavilo. Svoje kresby pyšne prezentovali a vystavili na nástenke.

• Podobnosť trojuholníkov v praxi

• Dnes si žiaci 9.ročníkov vyskúšali matematiku v praxi. Zisťovali sme výšku budov,stromov a sôch pomocou podobnosti trojuholníkov.

Žiakov počítanie vonku bavilo a užili si zábavnú hodinu.

• Deň hasičov

• To najdôležitejšie, prečo sa sv. Florián stal patrónom hasičov je jeho charakter a odvaha. Svoj život obetoval preto, aby zachránil ďalších 40 spoločníkov - vojakov, ktorí sa stali kresťanmi. Jeho odvahu, vernosť svojmu presvedčeniu a altruizmus s nasadením a obetou vlastného života je to, čo robí sv. Floriána dôstojným patrónom hasičov a záchranárov.

V deň jeho menín, na Deň hasičov si DHZ Ochodnica opäť pripravil pre našich žiakov veľmi zaujímavý program.

Začal sa vyhlásením poplachu a následnou evakuáciou školy. Všetci žiaci stihli opustiť školu v stanovenom čase. Jedna žiačka po dohode ostala v škole a v krátkom čase bola hasičmi vznešená von na nosidlách.

Po vydýchaní nám členovia hasičského zboru ukázali, ako možeme podať prvú pomoc pri rôznych úrazoch. Ukážky si veľmi starostlivo priravili mladí hasiči, ktorí sú našimi žiakmi.

Tento rok si mohli žiaci prezrieť aj hasičské autá, dokonca si v nich mohli aj posedieť, či zatrúbiť.

Program sa skončil ukážkou hasenia požiaru. Prácu s hasičskou striekačkou si mohli vyskúšať aj žiaci, ktorí by sa tiež chceli stať hasičmi.

Ďakujeme:-)

• Vážení rodičia a deti.

Z bezpečnostných dôvodov je zakázané bicyklovať sa v školskom areáli.

Výnimka je len príchod na vyučovanie alebo školskú akciu a aj odchod.

Ďakujeme za pochopenie.

• Deň Zeme

• V utorok 30.4. naša škola oslávila Deň Zeme viacerými aktivitami. Tento dôležitý deň pre našu planétu si pripomíname už od roku 1970.

Niekedy je náročné uvedomiť si skutočnosť, že my všetci sme súčasťou prírody, a pri tom ju sami deň čo deň znečisťujeme. Niekedy zas bezhlavo nakupujeme a produkujeme odpad, ktorý zahlcuje našu planétu a zabíja rastliny aj živočíchy.

Všetci žiaci, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci si tento deň uctili úpravou areálu našej školy. Zbavili sme sa odpadu, suchých konárov, buriny, upravili terapeutický chodník a levanduľovú čitárničku. Každá trieda skrášlila areál svojím kvetinovým záhonom.

Počasie nám prialo, takže ostal za nami kus dobre vykonanej práce. Už len nezabudnúť udržiavať poriadok a starať sa o svoje krásne kvetináče.