• Učenie rozvíja ducha, šport posilňuje telo!
    • Projekt „Viem, čo zjem“
    • Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2022/2023 štartuje už siedmy ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania.
    • Projekt " Záložka do knihy spája školy "
    • Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko- slovenského projektu Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie, a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy z Českej republiky.

• Učenie v maskách

Fašiangový čas prináša radosť a veselosť. Vyučovanie v maskách je milou tradíciou. Naše triedy a telocvičňa boli miestami plnými zábavy, fantázie a tanca, kde sa spolu zabávali princovia a princezné, Červené čiapočky s Popoluškami, ufóni s pirátmi, upírikovia s motýlikmi, lienkami a mnohými ďalšími rozprávkovými bytosťami. Deti si doma spolu s rodičmi zhotovili rôzne masky, v škole si vyrobili prekrásne škrabošky a premenili sa na vysnené rozprávkové postavičky. K deťom sa nezabudli pridať aj pani učiteľky, ktoré sa pre potešenie svojich žiakov tiež vtipne obliekli.

• Valentínske čítanie

Pre žiakov 1.stupňa pani učiteľky pripravili zábavné aktivity na čítanie, počúvanie, rozprávanie a tvorenie na tému priateľstvo a láska. Deti aktivity zaujali, pozorne počúvali, rozprávali sa, kreslili.. Pre svojich priateľov, rodičov vytvorili milé srdiečkové pozdravy.

• Folklór a tradície

Naša škola sa v rámci vzdelávacieho procesu venuje aj tradíciám ľudu, ku ktorým neodmysliteľne patrí folklór. Keď sa však povie „folklór“, deti si väčšinou predstavia tancujúce babky a dedkov v krojoch, paličkujúcu babičku, či pána, ktorý niečo kuje. No nie je to vždy tak.

A práve o tom, že folklór je záľuba na celý život prišla porozprávať žiakom pani Anna Vavríková. Dozvedeli sme sa od nej, ako vznikla folklórna skupina v našej obci.

• Učenie v maskách

Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadne dobrá správa, že dňa 13.2.2024 budeme Fašiangy oslavovať a učiť sa v maskách.

Fašiangová nálada bude pokračovať od 15:00 pochodom obcou v maskách a zábavou v kultúrnom dome.

Tešíme sa na každého, kto bude mať peknú masku, dobrú náladu a úsmev na tvári.

• Šaliansky Maťko - Školské kolo

Nový úspech našej školy:

Mária Pavlusová: 1.miesto, postup do OK
            Amália Jesenská: 1.miesto, postup do OK
            Simona Hodoňová: 1.miesto, postup do OK

Sandra Macášová: 2.miesto
            Martin Červený: 2.miesto
            Aneta Kopásková: 2.miesto

Alexandra Ságošová: 3.miesto
            Laura Jantošíková: 3.miesto
            Matej Prusek: 3.miesto

Súťaž: Šaliansky Maťko
            Kolo: Školské kolo

Základná škola, Ochodnica 19 oznamuje rodičom, že na základe odporúčania RÚVZ v Čadci a so súhlasom zriaďovateľa Obec Ochodnica sa v dňoch od 28.1.2024 (pondelok) do 4.2.2024 (nedeľa) prevádzka základnej školy p r e r u š u j e z dôvodu stúpajúcej chorobnosti detí i zamestnancov našej školy. Zároveň bude prerušená prevádzka CVČ, ŠKD a ŠJ.

• Hasičský krúžok - pozvánka

Naším cieľom je vychovávať mladú generáciu hasičov, ktorí by boli nápomocní obyvateľom obce pri požiaroch, mimoriadnych situáciách a kalamitách alebo aj pri poskytovaní prvej pomoci.

Tak neváhaj a staň sa naším členom. Tešíme sa na Teba!

• Súťaž s COOP Jednota

Podmienkou súťaže je zbieranie viečok z mliečnych výrobkov vlastnej značky COOP Jednota – akýkoľvek výrobok. Na tieto výrobky sme hrdí a predstavujú vhodný doplnok stravy. Zároveň by sme chceli zvýšiť povedomie u detí o existencii vlastných značiek, spoznať ich výhodnosť nákupu.

Termín súťaže je od 15.01. – 31.3.2024.

• Kuchári z 3.A

Naši šikovní tretiaci sa počas vyučovania učili vyrábať rôzne zdravé nátierky na pečivo - v súlade s programom projektu Viem, čo zjem. Vyrábali v skupinkách a podarila sa im skvelá vajíčková, syrová a rybacia nátierka. Samozrejme pečivo s nátierkami dozdobili zeleninkou. Po príprave prišiel rad na spoločnú ochutnávku, navzájom sa poponúkali a aj všetko pojedli..

• Novoročné pozdravy

Žiaci našej školy napísali milé listy a vyrobili pekné, zaujímavé pozdravy pre kamarátov z družobnej ZŠ Školská Brodské. Určite sa im veľmi potešili.

• POP3

Piatok 3. 5. 2024