• Základná škola bola postavená v roku 1955 a leží na začiatku obce v blízkosti železničnej stanice po ľavej strane cesty.

V areáli je vybudovaný okrasný park s ihličnatými a listnatými stromami, fontánou a triedou v prírode. Jeho súčasťou je aj jabloňový sad, pozemok na pestovanie zeleniny a multifunkčné ihrisko.

Škola je plnoorganizovaná s právnou subjektivitou, deviatimi ročníkmi, deviatimi triedami a dvoma oddeleniami Školského klubu detí. Umožňuje všetkým žiakom rozvoj kľúčových kompetencií pre ďalší stupeň vzdelávania, každoročne organizuje školu v prírode, plavecký a lyžiarsky kurz. Sú tu zriadené aj plne vybavené špecializované učebne na informatiku, techniku, jazykové laboratórium a telocvičňa. Všetky triedy sú vybavené interaktívnymi tabuľami. Pracuje tu výchovný poradca, špeciálny pedagóg a koordinátor protidrogovej prevencie a šikany. Škola má vlastnú kuchyňu a žiaci majú možnosť stravovania v školskej jedálni. Nachádza sa tu aj elokované pracovisko Základnej umeleckej školy z Kysuckého Nového Mesta a pôsobí tu aj Centrum voľného času, ktoré dávajú šancu žiakom rozvíjať svoje schopnosti a tvorivosť v krúžkovej činnosti.